Historie

Dynamický růst

Od roku 2002 se datuje intenzívní spolupráce s Českou poštou na informačním systému Postabo pro oblast tzv. tiskové zásilky.

V současné době Mikropost zintenzívňuje obchodní činnost a rozšiřuje rozsah produktů a služeb zvláště v oblasti třívrstvé architektury. Příkladem může být:

  • internetový portál Periodik
  • geografický informační systém GeoKompaKt
  • prezentační nástroj Monitor
  • obecné databázové nástroje pro manažery a administrátory

Rozvoj společnosti

Rok 1992 byl pro firmu Mikropost zlomový. V druhé polovině roku se firma rozhodla pro orientaci na víceuživatelské informační systémy typu klient-server, s OS Windows na klientské straně a SQL servery na druhé straně.

Již v roce 1993 byla dodána první aplikace v této nové koncepci a k dnešnímu dni společnost realizovala celou řadu projektů.

V letech 1996 - 1998 realizovala firma do té doby nejrozsáhlejší projekt ve své historii. Jednalo se o realizaci plošného informačního systému pro PNS, a.s. (cca 250 uživatelů).

Začátek nového tisíciletí byl charakterizován nejen začínající spoluprací s německou společností Henke&Partner, ale též prohlubující se spoluprací s vydavateli ve Slovenské republice.

Historické začátky

V letech 1990 - 1992 realizovala firma dva rozsáhlé projekty ve společnostech PNS v České a Slovenské republice. Jednalo se o plošnou instalaci agendy „Volný prodej a zpracování remitendy" ve všech okresech ČR a SR (cca 140 instalací). Software byl zpracován ve znakovém prostředí FoxPro. O úspěšnosti tohoto projektu hovoří dostatečně fakt, že byl používán v intenzivním denním provozu deset let.

nahoru